Günümüzde en sık yapılan estetik operasyon burun estetiği yani rinoplastidir. Burunda oluşan bozulmanın rinoplasti operasyonu ile telafi edilmesi sonucunda hem istediği görünüme sahip olan burunu elde edebilir hem de sağlıklı bir şekilde nefes alıp vermesi sağlanabilmektedir.

Burun estetiğini yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur solunum yolunun operasyon sonucunda iyi bir şekilde çalışabilir halde olması gerekmektedir.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir?

Yüzümüz ön planda bulunmakla birlikte yüzümüzde göze çarpan bölgesinin şekil bozukluğu olmasını birçoğumuz istememektedir. Bu yüzden de gündemimiz estetik ve psikolojik açıdan oldukça önem vermektedir. Gün geçtikçe gelişen tıp alanında uygulanan ve yenilenen akrediteler ile burun estetiği ameliyatı günümüzde çok daha basit bir hal almaya başlamıştır. Burun estetiği tıp dili ile Rinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Hem estetik hem de sağlık açısından öneme sahip olmaktadır. Bölgede bulunan bozulmanın burun estetiği operasyonu ile telafi edilmesi sonucunda hem istediği görünüme sahip olan burunu elde edebilir hem de sağlıklı bir şekilde nefes alıp vermesi sağlanabilmektedir.

Rinoplasti (Burun Estetiği), estetik operasyonlarının arasında en sık gündemimize gelen ve sık olarak uygulanan yöntemlerden birisidir.  Burunda doğuştan sahip olduğu, sonradan meydana gelen ya da bir sarsıntı sonucunda ortaya çıkan şekil bozukluğuna bağlı olarak uygulanan yöntemlerden birisidir. Şekil bozuklukları bazı kişilerde görsel açısından kendini rahat hissettirmezken bazı kişiler de ise sağlık problemine yol açtığı için ve rahat bir şekilde nefes alıp verilemediğinden dolayı yapılması gereken bir operasyon haline gelmiş bulunmaktadır.  Burun estetiğini yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur solunum yolunun operasyon sonucunda iyi bir şekilde çalışabilir halde olması gerekmektedir.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği neden yapılır? Sorusuna karşılık olarak sizi sağlığınıza kavuşturması amaçlanmaktadır. Doğuştan ya da sonradan meydana gelen travma sonucu oluşan şekil bozukluğu sonrası burun estetiği sayesinde hem daha iyi nefes alıp vermeniz sağlanacaktır hem de görünüm açısından istediğiniz buruna sahip olabileceksiniz. Solunum sorunlarına sebep olan etken gözle görülebilir olmakla birlikte gözle görülemeyecek iç kısımdan kaynaklı da olma ihtimali bulunmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapılan ameliyat operasyonlarından birisidir. Yaygın olarak tercih edilen teknikler arasında bulunan açık Rinoplasti burun delikleri arasından bir kesik açılarak ve operasyon gerçekleştirilebilmektedir.  İleri düzeyde şekil bozukluğuna sahip olan kişiler için açık Rinoplasti operasyonları tercih edilmektedir. Operasyon esnasında geniş açı olduğundan dolayı açık Rinoplasti daha çok tercih edilmektedir.  Aynı zamanda şekil bozukluğunun çok ileri bir seviyede ve ciddi boyutta olmadığı zamanlarda ameliyatsız burun estetiği de yapılabilmektedir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mı?

Burun estetiği operasyonları konusunda en çok merak edilen konuların başında gelir yaş sınırı. 18 yaş öncesi burun estetiği önerilmez. Çünkü vücut hala gelişim aşamasındadır. Ancak istisnalar söz konusu olabilir. Solunumda yaşanan ciddi problemler yada şekil bozukluğunun kişideki psikolojik etkilerinin yoğunluğu gibi… Bu tip durumlarda burun estetiğinde yaş sınır erkeklerde 17’ye kız çocuklarında ise 16 yaşa kadar inilebilmekte.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları konusu pek çok parametre ışığında değişkenlik göstermektedir. Rinoplasti fiyatı için öncelikle doktorunuzla görüşüp, muayene olmanız gerekir. Burun estetiği öncesi muayeneleri genelde ücretsizdir. Yapılacak olan işlemler belirlenir önce. Daha sonra buna göre fiyatlandırma yapılır. Yüzünüzde büyük bir değişim sağlayan bu operasyonlarda fiyat en belirleyici unsur olmamalıdır. Doğru doktoru seçmek, yüzünüze en uygun biçimi belirlemek önceliğiniz olmalıdır.