Zaman içerisinde oluşan yorgun yüz ifadesi ve diğer yüz boyun bölgelerinde yağ miktarı azalması, yağ yer değiştirmesi gibi faktörlerle birlikte kişinin mutsuz olmasına sebep olan bir çok neden hyalüronik asit dolgularla artık çok kolay bir şekilde giderilebilmektedir.

Dolgu Nerelerde Kullanılır

  1. Dudak dolgusu

Zaman içerisinde dudaklarda incelme, şeklini ve dolgunluğunu kaybetme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Dudaklarınızı eski dolgunluğuna kavuşturmak için dudak konturunu belirginleştirilebilir, dudaklardaki asimetriyi düzeltmek amaçlı hyalüronik asit bazlıdolgu maddeleri kullanılabilmektedir. Böylelikle istediğiniz ve eski dolgunluktaki dudaklarınıza kavuşmaimkanına sahip olabilirsiniz.

  • Burun Ve Ağız Çevresindeki Oluklar

Yağ dokusunun yer değiştirmesiyle burnunuzun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen çizgi ve oluklar meydana gelmektedir. Yüzünüze yorgun ve yaşlı bir ifade bırakmasına sebep olmaktadır. dolgu enjeksiyonundan faydalanarak bu çizgileri yumuşatabilir ve etkisini görebilirsiniz.

  • Yanaklar, Şakak Ve Çene altı

Yaşınızla birlikte bu bölgeleriniz de bulunan yağ dokusu azalmaya başlayarak bir hacim kaybı oluşmasına sebep olmaktadır. Bu süreçte görebileceğiniz sarkma, cildin incelmesi gibi problemler için dolgu kullanarak yanak ve şakaklarınıza hacim verebilir, alt çenenizi belirginleştirebilir ve daha genç bir yüz elde etmenize yararlı olabilir.

  • Gözaltı Torbaları

Birçok kişinin gözaltında oluşan torbaların doğuştan gelebildiğini veya yorgunluktan oluşabildiğini biliyoruz. Alt göz kapağından başlayarak yanaklarınıza doğru genişlemesini sağlamaktadır.. Böylelikle gözaltı torbalarından kurtulabilir ve yüzünüze daha dinlenmiş taze bir görünüm sağlayabilirsiniz.

  • Dengeli Çene

Yaş ilerlemesinin sonucunda çene küçülmesiyle karşı karşıya kalmanız mümkündür. Bazı kişilerde çene yapısal olarak küçük ve geride olabilmektedir. Bu gibi durumlarda çene hattını daha güçlendirebilir ve belirgin bir şekil verebilmeniz mümkündür.

Kalkık Kaşlar

Sarık göz kapakları ve düşük kaşlarınız sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterebilmektedir. dolgu maddeleri ile kaşlarınız yukarı kaldırabilir, bakışlarınızla daha genç bir ifade bırakabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda kaş bölgesine yapılacak dolgu ile dakikalar içerisinde yılların izlerini silme imkanına sahip olabilirsiniz.

Dolgu uygulaması 15-30 dakika içerisinde yapılabilmektedir. Uygulamadan hemen sonra sosyal hayatınıza dönebilmeniz mümkündür. Yapılan uygulamalarda şişlik ve kızarıklık olabilir ancak kısa süre içerisinde geçecektir. Hyalüronik asit bazlı dolguların en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona sebep olmamasıyla ön plana çıkmaktadır. Geçici dolgular 6-18 ay arasında etkisini gösterebilmektedir.