Dolgu Nedir?

dolgu, son zamanların en çok tercih edilen yüz kırışıklıklarını ve aşır terleme gibi problemler için yapılan uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. dolgu enjekte edilen bölgede etkisini göstermektedir.

dolgu Amacı Nedir?

Birçok insan dolgu tercih etmesinin sebebi yüzünde bulunan kırışıklıkların giderilmesi ya da koltukaltı terlemelerinden şikâyetçi olmalarıdır. Tedavi aşamasında koruyucu özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Ter bezlerini engellemesiyle aşırı terlemeyi sonlandırarak şikâyetinizi azaltmaktadır. Ayrıca yüzünüze yerleşmiş olan çizgilerin tamamen açılması ya da yüze yerleşmemiş olan tekrarlayan kas hareketlerini belirginleşmesiyle derinleşmeden düzelmesini sağlayarak size büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

dolgu nedir ?

dolgunun etkisi yaklaşık 48-72 saat aralığında başlayarak 10-14 gün içerisinde de etkisini göstermektedir. Yüzde bulunan kırışıklıkların uygulamadan sonra etkisi yaklaşık olarak 4,5- 6 ay civarında sürmektedir. Zaman içerisinde bu süre 8-10 aya kadar etkisini gösterebilecektir. Koltukaltı için yapılan dolgunun etkisi ise yaklaşık olarak 10-12 ay kadar etkisini göstererek aşırıya kaçan terlemenizi azaltacaktır. Tekrarlanan uygulamalarda olan etki ise 16-18 aya kadaruzayabilmektedir.

Düzenli dolgu Uygulaması

dolgu uygulaması düzenli olarak uygulandığı zaman daha çok etkisi görülecektir. Mimik kaslarında belirgin olarak bir zayıflama meydana gelmektedir. Böylelikle uzun aralıklara uygulama yapılmaya başlamaktadır.

Sinir ve kas sistemine ait hastalığı olan kişilerin ya da hamile ve emziren anne adaylarının dolgu uygulaması yaptırmaması gerekmektedir.